pack pack Купити онлайн
  • Про препарат
  • Стоматофіт
  • Стоматофіт А
  • Корисно знати
  • Купити онлайн
Рус
  • Про препарат
  • Стоматофіт
  • Стоматофіт А
  • Корисно знати
  • Купити онлайн
Рус
  • Про препарат
  • Показання до застосування
  • Інструкція
  • Склад

Про Стоматофіт А

Стоматофіт А є спеціальною формою препарату Стоматофіт.

Стоматофіт А має густу консистенцію, що допомагає утримувати препарат в межах ураженої ділянки та забезпечує більшу тривалість його дії.

Проведені фармакологічні та клінічні випробування підтверджують ефективність застосування Стоматофіту А під час:

- Запалень в ротовій порожнині (стоматит, гінгівіт, пародонтит);
- Афтозних запалень та рецидивуючих афт;
- Виразкових уражень порожнини рота, викликаних зубними протезами;
- Під час пародонтозу (в якості допоміжного засобу).

До складу препарату входять сім лікарських рослин (ромашки квіти, кора дуба, шавлії листя, арніки трава, корінь аїру, м’яти перцевої листя та чебрецю трава) + анестезин.

Поєднання рослинних препаратів забезпечує протизапальний, в’яжучий та антисептичний ефект. Анестезин має анестезуючий ефект.

розроблений спеціально для лікування запальних захворювань ротової порожнини. Його склад був підібраний таким чином, щоби забезпечувати вплив на різні групи мікроорганізмів ротової порожнини незалежно від етіологічного фактору.

Маючи антисептичний, антибактеріальний, протигрибковий, в’яжучий та протизапальний ефект, лікарські рослини, що входять до складу Стоматофіту, можуть здійснювати вплив на різноманітні симптоми.

Стоматофіт допомагає зняти запалення, подразнення, біль, печіння і набряки, а також зменшує кровоточивість ясен і прибирає неприємний запах з рота. Відтак, будь-які, навіть незначущі на перший погляд, запалення та мікротравми слід лікувати. Тим більш, що таке лікування не потребуватиме будь-яких значних витрат часу та грошей.

stomatofit-a

Показання
до застосування

Стоматофіт є комплексним препаратом з 7 лікарських рослин. Стоматофіт розроблений спеціально для лікування запальних захворювань ротової порожнини. Його склад був підібраний таким чином, щоби забезпечувати вплив на різні групи мікроорганізмів ротової порожнини незалежно від етіологічного фактору.

Маючи антисептичний, антибактеріальний, протигрибковий, в’яжучий та протизапальний ефект, лікарські рослини, що входять до складу Стоматофіту, можуть здійснювати вплив на різноманітні симптоми.

Стоматофіт допомагає зняти запалення, подразнення, біль, печіння і набряки, а також зменшує кровоточивість ясен і прибирає неприємний запах з рота. Відтак, будь-які, навіть незначущі на перший погляд, запалення та мікротравми слід лікувати. Тим більш, що таке лікування не потребуватиме будь-яких значних витрат часу та грошей.

До складу препарату входять: ромашки квіти, кора дуба, шавлії листя, арніки трава, корінь аїру, м’яти перцевої листя та чебрецю звичайного трава.

Клінічні дослідження, що були проведені в Московському Державному Медично-Стоматологічному університеті, довели високу ефективність Стоматофіту під час лікування запальних захворювань в ротовій порожнині (стоматит, гінгівіт, пародонтит). Також, під час застосування Стоматофіту було відмічено виражене ущільнення слизової оболонки порожнини рота і тканин пародонту. В той самий час, не було виявлено алергічних реакцій на препарат.

stomatofit-a

Інструкція

Основні фізико-хімічні властивості

Рідина темно-коричневого кольору.


Склад:

25 мл препарату містять екстракт рідкий із суміші сировини – 12812 мг: ромашки квітів (Matricariae flos) - 1794 мг, Quercus cortex) -1794 мг, шавлії листя (Salviae folium) - 1794 мг, арніки трави (Arnicae herba)– 832 мг, кореню аїру (Calami rhizoma) – 832 мг, м’яти перцевої трави (Menthae piperitae herba) – 832 мг, чебрецю звичайного трави (Thymi herba) – 832 мг, анестезину – 512 мг. допоміжні речовини: етанол 96 %, вода очищена.


Допоміжні речовини

Натрію тетраборат – 1025 мг, гліцерин – 3587 мг; метилцелюлоза - 384 мг; етанол 96°- 1037 мг; вода очищена – 6265 мг.


Форма випуску

Розчин для ротової порожнини.


Фармакотерапевтична група

Протимікробні препарати для місцевого застосування в стоматології. Код АТС: А 01 АВ.


Фармакологічні властивості.

Препарат має бактерицидний, протизапальний та в’яжучий ефект, що забезпечується наявністю речовин з рослинної сировини, які входять до складу препарату (кора дуба, ромашки квіти, шавлії листя, чебрецю звичайного трава, арніки трава, м’яти перцевої трава, корінь аїру). Завдяки анестезину, який міститься в Стоматофіті А, препарат має також анестезуючу дію. Більш тривалу дію препарату та його утримання на ураженій ділянці забезпечують згущувачі (метилцелюлоза, гліцерин).


Показання до застосування

Препарат застосовується під час запалень порожнини рота: хронічних запальних реакцій, серозних або гнійних, катаральних запалень язика та афт, поверхневого та глибокого пародонтиту: у випадку схильності до кровоточивості ясен, виразок в порожнині рота (пов’язаних із зубними протезами), пародонтозі.


Спосіб застосування та дози

Зовнішньо: обробляти уражені ділянки мінімум 3 рази на день. Безпосередньо після застосування препарату не полоскати порожнину рота.


Побічна дія.

Серйозні побічні ефекти відсутні. Можливі алергічні реакції на компоненти препарату. Забарвлювання зубів і слизової оболонки порожнини рота проходить (усувається) за умов їх щоденного чищення. Короткочасне відчуття печіння на слизовій оболонці відразу після застосування також є минущим.


Протипоказання

Алергія на арніку, ромашку та інші рослини родини Asteracae (Compositae).


Передозування

Випадки передозування не відомі.


Особливості застосування

У зв’язку з тим, що до складу препарату входить етиловий спирт, його не рекомендовано застосовувати дітям віком до 6 років без консультації із лікарем. Гліцерин, що входить до складу препарату, може викликати подразнення шкіри та слизової оболонки.

Вагітність та лактація Безпечність препарату в період вагітності та лактації не встановлена. Перед застосуванням препарату слід порадитися з лікарем.

Вплив на здатність керувати автомобілем і механізмами Препарат містить 32 – 37% (о/о) етанолу. У випадку застосування в рекомендованих дозах, препарат не впливає на здатність керувати автомобілем та обслуговувати механізми.


Взаємодія з лікарськими засобами

Не відома.


Умови та терміни зберігання

Зберігати при температурі 25 °С, у сухому, темному, недоступному для дітей місці. Термін зберігання – 3 роки.

stomatofit-a

Склад

Рослинні компоненти Стоматофіт, 100 г
Ромашки квіти (Matricaria chamomilla L.) 1,625 г
Кора дуба (Quercus robur L.) 1,625 г
Шавлії листя (Salvia officinalis L.) 1,625 г
Арніки трава (Arnica montana L.) 0,812 г
Корінь аїру (Acorus calamus L.) 0,812 г
М'яти перцевої трава (Menta piperita L.) 0,812 г
Чебрецю звичайного трава (Thymus vulgaris L.) 0,812 г
Анестезин 500 мг

Ромашки квіти (Matricariae flos) pack

Історична довідка

За однією з версій, назва ромашки походить від лат. matrix — матка, оскільки в давнині вона застосовувалася для лікування жіночих хвороб, за іншою – від грецьких слів «chama» — земля та «mellon» — яблуко. Пліній Старший стверджував, що запах ромашки нагадує яблуневий, і відтак, назвав її земляним яблуком.

Хімічний склад

Ромашки квіти містять ефірну олію синього кольору. Головним компонентом ефірної олії є хамазулен, що утворюється з азуленогенів матрицину та матрикарину.

Фармакологічні властивості

Ромашко-вмісні препарати мають виражений протизапальний, спазмолітичний, заспокійливий, протиалергічний та знеболюючий ефект; підсилюють регенераційні процеси.

Ефірна олія ромашки посилює рефлекторну діяльність організму, поліпшує дихання, прискорює серцевий ритм та розширює судини головного мозку.

Застосування в науковій медицині

В науковій медицині ромашки квіти призначають до внутрішнього (перорального) застосування у випадку спазмів кишківника, захворюваннях печінки, нирок (особливо, під час хронічних запалень), сечового міхура (циститу), мігреней та безсоння. Зовнішньо ромашки квіти застосовуються у випадку запальних захворювань слизової оболонки ротової порожнини та горла.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість. Ромашка входить до складу препаратів Стоматофіт і Стоматофіт А.

Кора дуба (Quercus cortex) pack

Історична довідка

Давньоримський вчений Пліній вважав вікові дуби одним з чудес світу, що за своїм віком є рівними Всесвіту. В Україні, в селі Верхня Хортиця на Дніпрі, росте 800-річний дуб, під яким, за легендою, запорізькі козаки писали свій знаменитий лист турецькому султанові. Натомість, найстарішим у світі вважається дуб з литовського селища Стелмужі – Стелмужський старець, якому вже понад 2000 років.

Слов'яни, римляни та давні греки вважали дуб священним деревом та із остраху розгнівати своїх богів, не тільки не сміли зрубати саме дерево, а навіть не ламали його гілки без дозволу жерця.

Порушники заборони піддавалися жорстокому покаранню. Давні народи присвячували дуби своїм наймогутнішим богами: слов'яни – Перуну – богу грому та блискавок, греки – Аполлону – богу сонця, наук та мистецтв; римляни – Юпітеру – богу неба, дощу, грому та блискавки.

Найдавнішим центром культу Зевса – верховного богу давніх греків – був віковий дуб в Додоні із ключем, що бив з-під його коріння. Саме тут й виникло до донське святилище, що у класичний час стало найбільш багатим храмом із своїм власним оракулом. Оракул тлумачив шелест дубового листя, а пізніше, віщував події за дзвоном посудини, по якій били гнучким дубовим гіллям.

Давні слов'яни вирізали статуї Перуна неодмінно з дуба (його так і називали – Перунове дерево) та освячували його. Потім, перед вирізаним святим витвором палили незгасимий живий вогонь з дубової деревини, що добували тертям дубових паличок.

Процес отримання шкіри з необробленої шкури тварин відбувався за допомогою кори дуба й мав назву – дублення, а речовини, присутні в корі, що викликали процес дублення – дубильні речовини.

Хімічний склад

Кора дуба містить дубильні речовини, галову та елагову кислоти, фловоноїди та тритерпеноїди.

Фармакологічні властивості

Кора дуба має в’яжучі, протизапальні, антисептичні, кровозупинними та ранозагоювальними властивостями. Наслідком взаємодії екстрактів з дубу із слизовими оболонками є утворення захисної плівки, що захищає тканини від локального подразнення.

Застосування в науковій медицині

В науковій медицині відвар з кори дуба застосовуються тільки зовнішньо, як в’яжучий засіб для полоскань під час запальних процесів в ротовій порожнині, зіві та гортані.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість. Кора дуба входить до складу препаратів Стоматофіт і Стоматофіт А.

Шавлії листя (Salviae folium) pack

Історична довідка

В народній медицині шавлія є відомою ще з давніх давен. Безпосередня її латинська назва – сальвія означає «рятівний», «виліковуючий». Гіппократ та Діоскорид вважали шавлію священною рослиною, що сприяє дітородінню. Після воєн та епідемій єгипетські жерці роздавали шавлію молодим жінкам та вимагали її регулярного споживання.

Листя шавлії знайшли своє застосування також й в кулінарії, а саме в якості пряного засобу. Шавлія має дуже сильний аромат, і тому, вона має додаватися до страв в дуже малій кількості. Свіже чи сухе листя використовуються в якості приправи для м'яса, дичини, риби, страв з макаронних виробів, салатів та сирів.

Хімічний склад

Шавлії листя містять ефірну олію (до складу якої входить: цинеол, пінен, D-камфора), тритерпенові кислоти та дубильні речовини.

Фармакологічні властивості

Шавлія має бактерицидний, протизапальний, кровозупинний, капілярозміцнюючим та спазмолітичним ефектом. Вона поліпшує травлення та має в’яжучі властивості. Настій шавлії здійснює відхаркувальний, болетамівний та заспокійливий вплив.

Застосування в науковій медицині

В науковій медицині шавлія внутрішньо застосовується для лікування безпліддя. Також шавлія використовується під час лікування гастритів із пониженою секреторною активністю, колітів, запальних захворювань печінки та нирок. Зовнішньо шавлія застосовується у вигляді полоскань у випадку ангіни, пародонтозу та у вигляді компресів, що накладаються на гнійні виразки і рани, а також під час різноманітних захворюваннях шкіри.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість, вагітність, період годування груддю. Шавлія входить до складу препаратів Стоматофіт і Стоматофіт А.

Арніки трава (Arnicae herba) pack

Історична довідка

Арніка гірська (Arnica montana L.) або Asteraceae (баранник гірський). Назву рослини пов'язують із грецьким словом «арное», що означає баранчик, оскільки арніка росте на гірських пасовиськах, а її квіти після висушування набувають вигляду пушистої маси. Видова назва походить від латинського слова «монтана» - гірська. Опис лікувальних властивостей арніки знаходять ще у творах Діоскорида та інших видатних вчених античного світу.

Хімічний склад

Суцвіття містять ефірну олію, флавоноїди, кумарини та каротиноїди.

Фармакологічні властивості

Хімічний склад арніки визначає ї властивості, завдяки яким, вона має широке застосування в найковій медицині.

Препарати на основі цвіту Арніки в малих дозах здійснюють тонізуючий вплив на ЦНС, натомість у великих дозах – мають седативний та протисудомний ефект.

Окрім цього, лікувальна рослина Арніка гірська має протизапальні, антисептичні та протинабряковими властивостями. Вона пришвидшує грануляцію та поліпшує локальний кровообіг.

Необхідно пам’ятати, що Арніка у великих дозах є отруйною, а відтак її застосування вимагає особливої обережності.

Застосування в науковій медицині

В науковій медицині настій та настоянку Арніки застосовують у випадку забиттів, незначних поранень, карбункулів та фурункулів.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість. Арніки трава входить до складу препаратів Стоматофіт і Стоматофіт А.

Корінь аїру (Calami rhizoma) pack

Історична довідка

Аїр є найдавнішою пряною приправою, що суперничає із лавровим листям. Його сушеним корінням торгують на Близькому Сході вже понад 4000 років. Він надає стравам своєрідний смак та запах. Зацукрований аїр є заміною імбиру, кориці та мускатного горіху.

В середні віки аїр вважали чудовим дезінфікуючим засобом. Його жували для профілактики під час епідемій висипного тифу, холери і грипу, а його порошком присипали гнійні рани та виразки.

Хімічний склад

Корінь аїру містить ефірну олію, гіркоти та інші біологічно активні речовини.

Фармакологічні властивості

Аїр має протизапальний, антисептичний, протигрибковий та локальний анестезуючий ефект.

Застосування в науковій медицині

В стоматології аїр рекомендується під час лікування гінгівіту, пародонтозу, запальних процесів в слизовій оболонці рота, альвеолітів, а також в якості протизапального, болетамівного та антисептичного засобу.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість. Корінь аїру входить до складу препаратів Стоматофіт і Стоматофіт А.

М'яти перцевої трава (Menthae pip. herba) pack

Історична довідка

Відповідно до легенди, родова назва Mentha походить від імені німфи Мінти, яку богиня підземного царства Персефона перетворила на духмяну рослину та присвятила Афродіті.

Від грецької назви рослини «minthe» походить латинська назва mentha. Ця сама назва перейшла до слов'янських мов, трансформувавшись до сучасного українського слова «м’ята». М'ята перцева є однією із найдавніших відомих лікарських трав, що високо цінилася в давній Греції та Римі.

Вважалося, що м’ятний запах підіймає настрій і поліпшує роботу думки, що й надало популярності вінкам з м’яти. Гіппократ робив наголос і та стимулюючих властивостях м’яти, а римляни споживали її для поліпшення травлення.

Хімічний склад

Листя м’яти містять ефірну олію (основний компонент – ментол), флавоноїди, каротиноїди та інші біологічно активні речовини.

Фармакологічні властивості

М'ята має заспокійливі, спазмолітині, болетамівні, протизапальні, антисептичні та потогінними властивостями і має здатність до усунення нудоти.

Застосування в науковій медицині

В науковій медицині застосовують листя, настоянку, ефірну олію м’яти та ментол. Настоянка м’яти у вигляді м’ятних крапель застосовується в якості протиблювотного засобу та поліпшувача смаку лікарських мікстур.

Ефірна олія м’яти входить до складу м’ятних таблеток, зубних крапель, паст та комплексних препаратів, таких як корвалол і валокордин. Зовнішньо м’ята використовується в якості освіжуючого та антисептичного засобу для полоскання ротової порожнини.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість, безпліддя, антацидний гастрит. М'ята входить до складу препаратів Стоматофіт і Стоматофіт А.

Чебрецю звичайного трава (Thymi herba) pack

Історична довідка

Чебрець звичайний є многолітньою пряно-ароматичною та лікарською рослиною, відомою людству з давніх давен. Єгиптяни використовували його замість парфумів, а також застосовували його піл час бальзамування померлих. Давньогрецький лікар Діоскорид відмічав його цілющі властивості. Римські солдати купалися у воді, настояній на чебреці, щоби набратися сили, відваги та енергії. Це було підтверджено й у середньовіччі, коли для опису цієї рослини використовували «thumos», що означає «сильний», «мужній». Тоді ж чебрець вирощували й використовували в якості прянощів. У ХІ столітті завдяки монахам-бенедиктинцям, чебрець швидко розповсюдився по Європі.

Хімічний склад

Чебрецю звичайного трава містить ефірну олію (основний компонент – тимол), флавоноїди та інші біологічно активні речовини.

Фармакологічні властивості

Чебрецю звичайного трава має протизапальний, антимікробний та антисептичний ефект.

Застосування в науковій медицині

Тимол широко застосовується в якості антисептичного та дезінфікуючого засобу. Його використовують для дезінфекції слизових оболонок в порожнині рота, зіву та глотки. Тимол застосовується в якості знеболювального засобу у стоматологічній практиці.

Цей препарат відзначається також високою бактерицидною активністю щодо патогенних коків та грибків.

Завдяки своїм антисептичним та протизапальним властивостям, чебрець належить до групи лікарських засобів, що застосовуються під час лікування ангіни, хронічних тонзилітів та стоматитів.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість. Чебрець звичайний входить до складу препаратів Стоматофіт і Стоматофіт А.

stomatofit-a

© ПрАТ «Ліктрави», 2016

Переглянути відео

Скачати інструкцію для:

Стоматофітlogo Стоматофіт Аlogo

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з інструкцією.

«Стоматофіт А» розчин для ротової порожнини, 25 мл Р.П. МОЗ України № UА / 8656/01/01 Термін дії посвідчення 02/08/2013

«Стоматофіт» розчин для ротової порожнини, 100 мл і 50 мл, №1. Р.П. МОЗ України № UА / 86655/01/01 Термін дії посвідчення 02/08/2013 Виробник Фітофарм Кленка СА, Польща. Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą, Польща

Увага! Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю!

logo

самолікування може бути
шкідливим для вашого здоров’я